Home / Backlink / Paravan Blog Nedir ve Nasıl Açılır?

Paravan Blog Nedir ve Nasıl Açılır?

kaliteli backlink

Paravan Blog Nedir?

Paravan blog ya da başka bir deyişle paravan site; Ana siteyi backlink ve ziyaretçi ile beslemek için kullanılan yan sitelerdir.

Paravan Blog Nasıl Olmalıdır?

Paravan bloglar, ana sitenizle aynı kategoride olmalıdır. Örneğin; ana sitenizin kategorisi SEO olsun. Açacağınız paravan sitelerinde kategorisi SEO olmak zorunda. Eğer siz, paravan siteyi haber sitesi yapar iseniz bu size faydadan çok zarar sağlar.

paravan blog siteleri

Paravan Blog Nasıl Açılır?

Paravan Blog oluşturmak için 3-4 tane kaliteli dünyaca ünlü ve tamamen ücretsiz siteler mevcut. Bunlar Blogger, WordPress ve Tumblr gibi siteler paravan blog oluşturmak için biçilmiş kaftan sitelerdir. Paravan blog açarken mümkün oldukça anahtarkelime.blogspot.com, anahtarkelime.wordpress.com yada anahtarkelime.tumblr.com şeklinde açmanız sizlere avantaj sağlayacaktır. Paravan bloglarınıza mutlaka özgün içerikler girin ve ana siteniz gibi özen gösterin. Çünkü paravan siteniz en ufak bir şekilde arama motorları tarafından ceza alırsa ana sitenizi olumsuz etkiler.

backlink

Paravan Blogdan Nasıl Backlink Alınır?

Paravan Bloglardan en iyi backlink çıkışı yazı içinde dofollow açık URL şeklinde ve footer bölümünden anahtar kelimenize dofollow backlink alarak en güzel backlinki elde etmiş olacaksınız. Yazı içinden açık URL ve footerdan anahtar kelimelerinize dofollow backlink vererek ana sitenizi hedeflenen kelimede üst sıralara çıkartabilirsiniz. Paravan Blog’dan alınan backlink kalıcı backlink olacağından ve hiçbir zaman kalkmayacağı için hedeflediğiniz anahtar kelimede kalıcı olarak ilk sıralarda çıkabilirsiniz. Yalnız şöyle bir husus var, Paravan Bloglarınızdan ilk 3 ay boyunca hiçbir şekilde backlink çıkışı yapmayacaksınız. Sadece kaliteli özgün içerikler üreterek arama motorları gözünde spam site olmadığınızı göstermeniz lazım. Yaklaşık 20-30 özgün kaliteli yazıdan sonra aşırıya kaçmamak kaydıyla backlink alabilirsiniz.

Paravan Blog Nedir Videolu Anlatım

[Toplam:6    Ortalama:4.3/5]

About Seo Sihirbazı

SEO Sihirbazı toplamda 3 ilde hizmet veren Web Tasarım ve SEO Ajansıdır. Türkiye'nin önde gelen SEO şirketlerinden birtanesidir.

Önerilen Yazı

anti seo

Anti SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

Anti SEO Nedir? Anti SEO; Web sitelerini arama motorlarındaki sıralamasını düşürmeye hatta web sitenin arama …

Bir Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: