Home / Backlink / Niche Site Oluşturma ve SEO Taktikleri

Niche Site Oluşturma ve SEO Taktikleri

niche

Günümüzde artık Google Adsense ile para kazanmayan bloglar neredeyse kalmadı gibi. Ne zamandır kendi sırrımı paylaşmayı planlıyordum. Kısmet bugüneymiş. Niche siteler için SEO tekniklerimi sizlerle paylaşacağım. Öncelikle niche sitenin bizim alanımızdaki anlamı nedir ondan bahsedeceğim.

Niche Site Nedir?

Niche Site; Google Adsense’den para kazanmak için kurulmuş sitelere denir.

Niche site nasıl belirlenir?

Niche sitenin Google Adsense’den para kazanmak olduğunu söylemiştim. Haliyle niche siteler ise Google’nin Tıklama Başı Maliyeti en yüksek olan kelimeler için kurulan sitelerdir. Biz bu tıklama başı maliyeti yüksek olan kelimelere niche keywords yani niche anahtar kelime diyoruz. Niche anahtar kelime belirlendikten sonra o anahtar kelimenin geçtiği bir domain alıyoruz.

Niche siteler için SEO tekniklerini sizlere maddeler haline ve açıklamalarıyla anlatacağım.

1- Niche Site İçin Altyapı Ne Olmalı?

Eğer gerçekten niche sitenizden para kazanmak istiyorsanız ben sizlere WordPress altyapısını kullanmanızı öneririm. Önceleri Blogger tabanlı siteler oluyordu fakat son zamanlarda SEO konusunda WordPress, Blogger’a resmen çok büyük bir fark atmış durumda.

2- Sitenin Dili Ne Olmalı?

İkinci bir husus ise kuracağınız niche sitenin dilinin ne olacağı konusu. Arkadaşlar dünyada en çok konuşulan dillerin her hangi birisini kullanabilirsiniz. Benim size tavsiyem İngilizce ve Almanca dillerinde olmasıdır.

3- Sitenin Teması Nasıl Olmalıdır?

Bir diğer konu ise sitenin temasının nasıl olacağı yönündedir. Arkadaşlar sizin niche site kurmanızdaki amacınız neydi. Tamamen Google Adsense ile para kazanmak. O zaman sitenin görünümü sizler için çokta önemli değil. Önemli olan adsense reklam yerleşimi iyi olan temalar kullanmak. Sade,Hafif ve Hızlı wordpress temaları sizi başarıya ulaştıracaktır. Eğer sitenizin üst sıralara çıkmasını istiyorsanız eğer sunucuyu çok yormayan,sade ve basit blog temaları kullanın. Google Pagespeed Insight değerleri minimum olarak mobilde 90, masaüstüne 90 olacak şekilde bir tema kullanın. Ayrıca SEO uyumlu ve %100 Amp ve mobil uyumlu olmasına dikkat edin.

4- İçerikler Nasıl Olmalı?

Sitenizdeki içerikler tamamen özgün ve kaliteli olmalıdır. Eğer hiç İngilizce bilmediğinizi varsayarsak makalenizi türkçe olarak yazın ve Google Translate ile ingilizce diline veya sitenizde hangi dili kullanıyorsanız o dile çeviri yapın.

5- Backlink Nasıl Alınmalı?

Niche sitelerinizden para kazanacağınız için kesinlikle sitenizle alakalı ve otoriter sitelerden dofollow backlink almaya gayret gösteriniz. Alakasız sitelerden backlink almak sizleri hüsrana uğratır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

About Seo Sihirbazı

SEO Sihirbazı toplamda 3 ilde hizmet veren Web Tasarım ve SEO Ajansıdır. Türkiye'nin önde gelen SEO şirketlerinden birtanesidir.

Önerilen Yazı

anti seo

Anti SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

Anti SEO Nedir? Anti SEO; Web sitelerini arama motorlarındaki sıralamasını düşürmeye hatta web sitenin arama …

Bir Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: