Home / Backlink / İzmir Seo Ajansından 2018 Seo Teknikleri

İzmir Seo Ajansından 2018 Seo Teknikleri

Merhabalar Seo Sihirbazı Takipçileri. Bugün sizlere İzmir SEO Ajansı olarak 2018 yılında hangi seo teknikleri ön plana çıkacağından bahsedeceğim.

Sitenizde AMP Kullanın

google amp

Daha onceki yazılarımızda Google AMP’nin faydalarından bahsetmiştik. Google araştırmalarına göre her 5 aramadan 4 tanesi mobil cihazlarından geldiğini açıklamıştır. Bu nedenle eğer Google Arama sonuçlarında anahtar kelimede yükselmek için sitenizin mobil cihazlarda hızlı açılmasını sağlayarak sıralamada yükseleceksiniz.

UX Design (Kullanıcı Dostu Tasarım)

ux design

Yine diğer bir 2018 SEO Tekniğinden olan kullanıcı dostu tasarım ile deyim yerindeyse sitenizi 5 yaşındaki çocuğun bile rahat kullanacağı hale getirmelisiniz. Çünkü sonuçta web sitelerinizi ziyaretçilerinizin yada müşterilerinizin gelmesi için planlıyorsunuz. Bu yüzden karmaşık bir yapıya sahip olmayan rahatça kullanılabilir tasarım yapmanız lazım. Daha az reklam alanı kullanmalısınız. Reklam yine kullanın ama kullanıcıyı rahatsız etmeyecek yerlerde. Zaten kullanıcı sitenizde reklamı ilgi çekici bulursa tıklayacaktır.

Otoriter Olun

Sitenizin otoriter hale gelmesi için 3 faktör vardır. Bunlardan bir tanesi otoriter sitelerden gelen backlinktir. Eğer websitenizin alanında tek ve kaliteli olmasını istiyorsanız mutlaka websitenize sadece otoriter sitelerden backlink sağlayın. SEO Uzmanlarının tabiriyle çöp dediğimiz sitelerden backlink kesinlikle sağlamayın. İkinci bir faktörümüz ise içerik faktörüdür. Sitenizdeki içerikleriniz tamamen özgün,kaliteli ve kullanıcıyı bilinçlendirmeye yönelik içerikler olmalıdır. Rakip siteleri inceleyin ve eksik yanlarını keşfedin. Rakip sitelerin eksik yanlarının sizde olmamasını sağlayın. Son faktörümüz olan üçüncü faktörümüz ise index yaşıdır. Sitenize arama motorları botları ilk geldiği andan itibaren siteniz farkedilmeye başlanır. Sonrası arama motoru botları düzenli olarak sürekli gelip sitenizi kontrol ederler. Eğer siz arama motorlarının güvenini sarsmayacak işler yapmadıysanız yazdığınız her yazı sıralamada üst sıralarda çıkacaktır.

Sitenizi Hızlandırın

Sitenizin hızlı olması hem kullanıcı açısından hemde arama motorlarının botlarının sitenizi hızlı bir şekilde tarayacağından oldukça iyidir. Sitenizin hızlı olup olmadığını Google Pagespeed İnsight ile sorgulayabilirsiniz.

  • Sunucunuz yanıt süresini kısaltın.
  • CSS ve Javascript Dosyalarını Sitenizin Üst Bölümünden Alt Bölümüne Taşıyın.
  • Gzip Sıkıştırmasını Etkinleştirin.
  • HTML kodlarını sıkıştırın.
  • Sitenize yüklediğiniz bütün resimlerin boyutunu küçültün.
  • Tarayıcı önbellekleme mutlaka kullanın.
  • CDN Kullanın.

Yukarıda yazdıklarımızı harfiyen uyguladığınızda siteniz roket gibi hızlı açılacaktır. Eğer sitenizin altyapısı WordPress ile daha önce yazmış olduğumuz WordPress hızlandırma teknikleri yazımıza göz atabilirsiniz.

Çok içerik değil, Kaliteli içerik üretin.

kaliteli içerik

İçerik bir websitenin olmazsa olmazıdır. İçerik olmayan bir websitesi, boş olan eve benzer. İçeriklerinizi kaliteli olarak hazırlayın. Gerçekten fayda sağlayan içerikleri oluşturun. Laf olsun torba dolsun diye içerik yazarsanız sitenizden uzun vadede bir fayda beklemeyin. Eğer sitenizdeki içerikler kaliteli olursa insanların dikkatini çekerek onları sitenize bağımlı hale getirebilirsiniz.

Sitenizde Ziyaretçinin Uzun Süre Kalmasını Sağlayın

Sitenizde eğer ziyaretçiler uzun süre kalırsa bu arama motorları tarafından kaliteli site olduğuna yönelik bir algı oluşturur. Eğer sitenizde kullandığınız yazı veya sayfa başlıkları kullanıcının ilgisini çekmeli. Örneğin siteniz pasta tarifleri üzerine bir site olsun. Yazdığınız yazı ise çikolatalı pasta tarifiyle alakalı bir yazı olsun. Yanınızın içinde mutlaka anahtar kelimelerinizi h etiketleriyle kullanın. Bu hem ziyaretçilerinizin hemde arama motoru botlarının dikkatini çekecektir. Eğer mümkünse yazdığınız yazıyla alakalı bir video varsa mutlaka Youtube gibi online video izleme sitelerine yükledikten sonra izleme kodunu yazınıza yapıştırın. Böylelikle gelen ziyaretçiler sitenizden videoyu izleyerek sitenizde oturum süresi artacaktır. Bu sayede siteniz kaliteli ve otoriter bir site haline gelecektir.

Latent Semantic İndexing Tekniğinden Yararlanın

Anahtar kelime çeşitliliği yada benzerliği anlamına gelen Latent Semantic İndexing tekniğini kullanın. Örneğin webde arama yaparken “Web hosting fiyatları” yada “Linux Hosting fiyatları” yada “Hosting Fiyatları” birbirine anlamca yakın kelimeler olduğundan Google en alakalı seçenekleri gösterecektir. Yazı içinde mutlaka birbirine anlamca en yakın anahtar kelimeleri kullanın.

Aşağıdaki videodan Türkiye’nin önde gelen SEO Uzmanı Müslüm Aslantürk’ten 2018 SEO Tekniklerini Öğrenebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

About Seo Sihirbazı

SEO Sihirbazı toplamda 3 ilde hizmet veren Web Tasarım ve SEO Ajansıdır. Türkiye'nin önde gelen SEO şirketlerinden birtanesidir.

Önerilen Yazı

anti seo

Anti SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

Anti SEO Nedir? Anti SEO; Web sitelerini arama motorlarındaki sıralamasını düşürmeye hatta web sitenin arama …

Bir Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: