Home / SEO / Google AMP’nin Seo’ya Etkisi

Google AMP’nin Seo’ya Etkisi

google amp
Merhabalar Seo Sihirbazı takipçileri.
Bugün sizlere web sitelerinizde kullandığınız Google AMP eklentisinin Seo’ya etkisinden bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere Google AMP projesi henüz tam olarak tamamlanmamış olsa da etkisi iyi derece oluyor. Yavaş açılan bir siteyi hiç kimse sevmez. Web sitenin linkine tıklar tıklamaz açılsın isteriz. Açılmadığı zaman siteye yavaşlığından dolayı küfür bile ederiz. İşte Google AMP özelliği de mobil cihazlarda site sahiplerinin sitelerinin hızlı açılması ve küfür yememesi için hayata geçirilmiştir.
Bildiğiniz üzere Google sıralama faktörlerinden bir tanesi de site açılış hızıdır. Site açılış hızını sorgulayacağınız birçok web site mevcut arama motorunda “site açılış hızı testi” diye sorgulama yaptığınızda ya da İngilizce olarak “web site speed test” yazdığınız karşınıza gelen sitelerden herhangi birine girip url adresinizi girip sorgulayabilirsiniz.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

About Seo Sihirbazı

SEO Sihirbazı toplamda 3 ilde hizmet veren Web Tasarım ve SEO Ajansıdır. Türkiye'nin önde gelen SEO şirketlerinden birtanesidir.

Önerilen Yazı

e-ticaret siteleri için seo

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Yol Haritası

Günümüzde e-ticaret sitelerinin tavan yaptığı bir yıldayız. Neredeyse her geçen gün yüzlerce e-ticaret sitesi açılıyor. …

Bir Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: