Home / Backlink / En Çok Yapılan 4 SEO Hatası

En Çok Yapılan 4 SEO Hatası

izmir seo

Öncelik olarak SEO Sihirbazını takip ettiğiniz için teşekkürler. Bugünkü yazımızda sizlere SEO yaparken en çok yapılan hatalardan bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere SEO yaparken çoğu insan bir an önce etkisini görmek ister. Sabırsız olup bir anda üst sıralara yerleşmek ister. Eğer sizde sabırsız bir insan iseniz bu yazıyı hiç okumayın. SEO sabır işidir.

1- Aşırı Şekilde Backlink Almak

Yapılan en çok yanlışlardan bir tanesi sitenize aşırı şekilde backlink almaktır. Backlinkler bir nebzede sitenizin arama motorlarındaki sıralamanızı belirliyor fakat her şeyin fazlası zarar olduğu gibi aşırı şekilde backlink almak zararlıdır. Hatta biz SEO Uzmanları bu gibi yapılan çalışmalara “Aşırı SEO” diyoruz.

backlink

2- Çoğunlukla Anasayfaya Backlink Almak

Yine en çok yapılan hatalardan bir tanesi de alınan backlinklerin çoğunluğunun anasayfaya alınması. Arkadaşlar web siteniz sadece anasayfadan ibaret değil. Sitenizde kategorileriniz,ürünleriniz,hizmetleriniz,yazılarınız,etiketleriniz,sayfalarınız vs gibi yerlerde var. Hatta biz SEO uzmanlarının önerdiği şekilde genelde alt sayfalara backlink alınmasıdır. Sitenizin alt yapısını oluşturan şeyler zaten içerikleriniz,ürünleriniz,sayfalarınız,kategorileriniz ve yazılarınızdır. Parçadan bütüne doğru hesabı.

seo
seo

3- Alakasız Sitelerden Backlink Almak

En çok yapılan hatalardan bir tanesi de alakasız sitelerden backlink almaktır. Bir giyim sitesi gidipte yemek tarifleri sitesinden backlink alıyorsa bu yanlıştır. Aynı şekilde yemek tarifleri sitesi gidipte ekonomi ile alakalı siteden backlink alıyorsa bu da yanlıştır. Giyim sitesi giyim,moda,kadın vs gibi sitelerden backlink alması daha çok fayda sağlayacaktır.

kaliteli içerik

4- Kalitesiz İçerikler Girmek

Yapılan bir hatada sitelerinize çok aşırı şekilde içerik girmek ve bu girilen içeriklerin kalitesiz olmasından kaynaklanıyor. Hatta bazı websitesi sahipleri içeriklerin çoğunu başka sitelerden alıntı yapıp aynı şekilde sitelerine ekliyorlar. Bu tamamen yanlıştır. Değerli takipçilerimiz sitenizin içeriği çok olmasına gerek yok. Az olsun ama kaliteli ve ziyaretçi yada müşteri getirecek içerikler giriniz. Yazılarınızı tamamen özgün olarak yazın. Başka sitelerden alıntı yaptığınızda siteniz ceza yiyebilir hatta ve hatta alıntı yaptığınız siteyi backlink vermenize gerek kalmadan otoriter hale getirirsiniz.

Google, alıntı makaleyi yada cümleyi hangi siteden aldığınızı biliyor. Bu şekilde Google diyorki; Madem bu adam A sitesinden alıntı yapmış. Demekki A sitesi alanında otoriter bir site. Unutmayın ki taklitler aslını yaşatır. Siz diğer siteleri taklit ettikçe o siteler daha da otoriter hale gelecektir.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

About Seo Sihirbazı

SEO Sihirbazı toplamda 3 ilde hizmet veren Web Tasarım ve SEO Ajansıdır. Türkiye'nin önde gelen SEO şirketlerinden birtanesidir.

Önerilen Yazı

anti seo

Anti SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

Anti SEO Nedir? Anti SEO; Web sitelerini arama motorlarındaki sıralamasını düşürmeye hatta web sitenin arama …

Bir Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: