Home / E-Mail Pazarlama

E-Mail Pazarlama

mail reklam hizmeti

E-mail Pazarlama ( E-mail Marketing ) Nedir?

Firmanıza yada siza ait onaylı mail adreslerine toplu gönderim işlemine mailing denir. E-mail Pazarlama ise Dijital Pazarlama‘nın en önemli unsurlarından biridir. Yapılan araştırmaları göre onaylı mail adreslerine sahip 100 kişinin 35’i düzenli olarak mail adreslerini kontrol etmektedir.

E-Mail Pazarlama Yaparkan Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar!

1- E-mail gönderimini gerçekleştireceğimiz mailing firmasını doğru seçmek olacaktır. Yeterli teknik alt yapıya sahip bir firma ile yapacağınız gönderimler daha ilk etapta maillerinizin spam kutusuna düşmesinin önüne geçecektir.

2- Göndereceğiniz e-mail adreslerinin aktif kullanıcılara ait olmasıdır. Eğer gönderim yaptığınız mail adreslerinin içinde önemli miktarda pasif yani aktifliğini yitirmiş mail hesabı bulunursa göndereceğiniz e-postaların açılma oranını düşecektir. Buda diğer gönderilerinizin spam kutusuna düşme olasılığını arttıracaktır.

3- Gönderimini gerçekleştirdiğiniz e-posta içeriğinin alıcıların ilgisini çekecek alaka düzeyi yüksek gönderiler olması gerektiğidir. Mailing yolu ile gönderimini yaptığınız e-postaların alıcılar tarafından ilgi görmeyerek açılmaması ya da reddedilerek spam olarak işaretlenmesi daha sonraki gönderilerinizin yine spama düşme olasılığını arttıracaktır.

E-Mail Marketing Faydaları Nelerdir?

E-mail marketing ile firmanız ya da sizinle iletişime geçmiş fakat satış ya da hizmete dönüşmemiş potansiyel müşterilerinize mailing ile dikkat çekici ve alaka düzeyi yüksek e-postalar göndermeniz halinde onları müşteriniz haline getirebilirsiniz.

Satış ya da hizmete dönüşmüş mevcut müşterilerinize satış sonrası hizmet ve bilgilendirme amaçlı yapacağınız mailing gönderimleri ile müşteri sadakatini arttırmanın yanında tavsiye müşterilerinizin oranınıda arttırabilirsiniz.

Mailing yolu ile yapacağınız gönderimlerin diğer bir faydası da web sitenize yapacağınız yönlendirmeler ile sayfa trafiğinizin artacak olmasıdır. Böylelikle yaptığınız mailing çalışması sayfanızın SEO değerini yükseltecek ve Google arama sonuçlarında daha iyi bir konuma gelmenizi sağlayacaktır.