Home / Backlink / 5 Adımda Başarılı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

5 Adımda Başarılı SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Merhabalar değerli SEO Sihirbazı takipçileri,

Bugünkü yazımızda 5 adımda başarılı seo çalışması nasıl yapılır? sorusuna cevap vereceğiz. Sizinde bildiğiniz üzere bir sitenin SEO çalışması sonrası başarıya ulaşması o siteye gelecek ziyaretçilerin potansiyel müşterilere dönmesi demektir. Bu konuda SEO Ajansı olarak sizlerle başarıya ulaştıran SEO çalışmasından bahsedeceğiz.

1- Domain

Domain yani alan adı sitenizi başarıya ulaştırmada önemli rol oynar. Google arama sonuçlarında ilk görünen şey; Sitenizin url adresidir yani Domainidir. İlgi çekici ve mümkünse anahtar kelime domain(keyword domain) kullanmanız sizi başarıya götüren ilk adımdır. Eğer siz anahtar kelime domain değilde Marka domain kullanacaksanız eğer mümkün olduğunca domain adınızı kısa tutmaya çalışın. Akılda kalıcı ve kulağa hoş gelen bir marka domain yine sizi SEO’da başarıya ulaştırmak için yeterlidir. Sitenizin mutlaka SSL Sertifikası olsun.

2- İçerik Yönetim Sistemi

Sitenizde kullandığınız altyapı yani içerik yönetim sistemi eğer bütçeniz varsa işinde başarılı bir yazılım uzmanı tarafından özel olarak yaptırınız. Yani özel yazılım ilk tercihtir. Eğer bütçeniz kısıtlıysa, Blog yada Kurumsal siteleriniz için WordPress, Alışveriş siteleriniz için ise Magento içerik yönetim sistemini sizlere öneriyoruz.

3- Kullanıcı Deneyimi

Sitenizi mutlaka Google botlarına göre değil, sitenize gelen ziyaretçileriniz için tasarlayın. Şatafatlı temalar kullanmaktan kaçının. Sade ve şık temalar kullanmaya özen gösterin. Ayrıca Google Pagespeed İnsights ve Google Lighthouse verilerine mutlaka uyun. Temanız hızlı ve kaliteli olsun. Deyim yerindeyse 7’den 70’e her insanın rahatça kullanacağı bir siteniz olması lazım. Siteniz mutlaka mobil cihazlara uyumlu olsun.

4- Kaliteli İçerik

Bir Bill Gates sözü olan “Content is King” yani “İçerik Kraldır“. Sitenizde kullandığınız makale,resim,müzik,video,döküman gibi materyaller tamamen özgün ve kullanıcı odaklı olsun. Sitenize gelen ziyaretçilerin kafasında soru işareti bırakmamaya özen gösterin. Mümkün olduğunca yazılarınız bolca resim ve video kullanın. Ürün satışı yapıyorsanız eğer, Sattığınız ürünün videolarını sitenize yükleyin.

backlink

5- Backlink

Mümkün olabildiğince sitenize sektörünüzle alakalı backlinkler almaya özen gösterin. Eğer sektörünüzde backlink alacağınız siteler nadir ise dünyaca ünlü kaliteli sitelerden backlink almaya özen gösterin. Eğer kurumsal firma iseniz, Firmanızı Firma Rehberi dizinlerine kayıt ettirin. Bu size hem backlink hemde müşteri sağlayacaktır. Google My Business gibi Google ürünlerine kayıt yaptırın. Mutlaka sitenizi açar açmaz hemen backlink almayın. İlk 3 ay boyunca sitenize kaliteli içerikler girdikten sonra ufak ufak backlink almaya başlarsanız size daha kaliteli bir şekilde dönüşü olacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

About Seo Sihirbazı

SEO Sihirbazı toplamda 3 ilde hizmet veren Web Tasarım ve SEO Ajansıdır. Türkiye'nin önde gelen SEO şirketlerinden birtanesidir.

Önerilen Yazı

anti seo

Anti SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

Anti SEO Nedir? Anti SEO; Web sitelerini arama motorlarındaki sıralamasını düşürmeye hatta web sitenin arama …

Bir Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: