Home / SEO / 3 Adımda WordPress Hızlandırma Teknikleri

3 Adımda WordPress Hızlandırma Teknikleri

wordpress

WordPress dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biridir. Arama Motorlarında ilk sayfada çıkmak istiyorsanız eğer sitenizin hızlı açılması ve hızlı olması gerekmektedir. Yavaş bir sitede kullanıcı çok kalmayacağından arama motorlarında seo puanınızı düşebilir ve sıralama kaybı yaşayabilirsiniz.

Bu nedenle sitenizin arama motoru dostu websitesi olması lazımdır. Websitenizde kullandığınız materyallerin çok büyük boyutlu olması sitenizi yavaşlatacaktır. Bu neden WordPress altyapısı kullanan sitenizi bazı eklentilerle hizlandirabilirsiniz.

Wp Fastest Cache

wp fastest cache

Wp Fastest Cache eklentisi sayesinde websiteniz önbellekleme kullanarak tekrar tekrar aynı sorguları çalıştırmayacağından web siteniz çok hızlı bir şekilde açılacaktır.

Sadece önbellekleme değil aynı zamanda bu eklenti ile Html, Css ve Javascript dosyalarını sıkıştırarak sitenizin hızlı açılmasını sağlayacaktır. Aşağıdaki video’dan Wp Fastest Cache Kullanımını öğrenebilirsiniz.

Wp Smush İmage Optimizer

wp smush pro

Wp Smush eklentisi websitenizde kullandığınız ve kullanacağınız bütün resimlerin görsel kalitesini bozmadan boyutlarını küçültecektir. Bu sayede küçük boyutlu resimler daha hızlı açılacağından sitenizde hızlı bir şekilde açılacaktır. Aşağıdaki video’dan Wp Smush İmage Optimizer eklentisini nasıl kullanacağınız anlatılmıştır.

CDN ( Content Delivery Network ) Kullanımı

Sitenizin daha da hızlı açılmasını istiyorsanız CDN yani İçerik Paylaşım Ağı kullanmaniz lazım. CDN ile html,javascript,css dosyalarınızı CDN ortamında barındırarak ping süresi kısalır ve siteniz çok hızlı bir çekilde açılır.

Aşağıdaki video’dan detaylı olarak Cdn kullanımını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

About Seo Sihirbazı

SEO Sihirbazı toplamda 3 ilde hizmet veren Web Tasarım ve SEO Ajansıdır. Türkiye'nin önde gelen SEO şirketlerinden birtanesidir.

Önerilen Yazı

anti seo

Anti SEO Nedir ve Nasıl Yapılır

Anti SEO Nedir? Anti SEO; Web sitelerini arama motorlarındaki sıralamasını düşürmeye hatta web sitenin arama …

Bir Yorum Yap

%d blogcu bunu beğendi: